O mnie i o blogu

¡Hola! Miło mi powitać Cię na moim blogu. Nazywam się Joanna Walska. Jestem Polką z krwi i kości, lecz o hiszpańskiej duszy.

Hiszpania i pisanie to moja pasja. To takie dwa tlące się we mnie płomienie, które popychają mnie do działania i sprawiają, że mam ochotę wzniecić ogień. 🔥

Hiszpania była kiedyś moim marzeniem, które pewnego dnia stało się rzeczywistością. Mieszkałam w zielonej, deszczowej Galicji oraz zjawiskowej, niedocenionej Estremadurze. Obecnie mieszkam pod Madrytem. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci.

Hiszpania, życie, emigracja bez tajemnic, pięknie brzmiący język hiszpański, macierzyństwo. Piszę o tym, co mi bliskie. O tym, co widziałam i czego doświadczyłam. Ten blog to taka mała cząstka mnie, moich spostrzeżeń i przemyśleń oraz mojego życia w hiszpańskiej rzeczywistości.

Jeśli chcesz „poznać mnie” bliżej, zapraszam do przeczytania 60 faktów o mnie.

Znajdziesz mnie również w mediach społecznościowych:

Jak powstał ten blog?

Założenie bloga chodziło mi po głowie od dłuższego czasu. Odkąd pamiętam, zawsze lubiłam pisać. Jednak zagubiło się to gdzieś w mojej macierzyńskiej codzienności. Zapomniałam o tym. Zapomniałam o sobie. Wypalona trudami macierzyństwa, aby zrobić coś dla siebie, stworzyłam tego bloga, którego pisanie okazało się moją pasją.

Potrafisz. Powinieneś. I jeśli jesteś na tyle odważny, by zacząć [pisać], zaczniesz.

Stephen King

Pewnego dnia, coś mnie tknęło i wzięłam do ręki jedną z moich ulubionych książek. Książka otworzyła się na rozdziale zatytułowanym: Pisarzem jest ten, kto pisze. Jeśli chcesz być pisarzem, pisz (Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga). Przeczytanie wtedy tego zdania było dla mnie znakiem, aby zacząć pisać i przyczyniło się do powstania tego bloga.