Hiszpania

Uwielbiam Hiszpanię za…

18 marca, 2022

Uwielbiam Hiszpanię za słońce, które ogrzewa mnie swoimi ciepłymi promieniami w zimie, a podczas gorących, letnich dni chowam się przed nim w cieniu.

To samo słońce świecące w ciągu dnia zachodzi tutaj jakoś inaczej, nie raz malując niebo na pomarańczowo. Wtedy na chwilę pojawia się magia, w której nie sposób się nie zakochać…

Uwielbiam hiszpańską jesień, która jest wytchnieniem po bardzo upalnym lecie. Zawsze czekam na nią z utęsknieniem w sierpniu, kiedy termometry prawie eksplodują od osiągających apogeum ekstremalnych temperatur. Jesień to chyba moja ulubiona pora w Hiszpanii. W tym okresie nadal jest bardzo ciepło, słońce wciąż jest gorące, ale już tak nie męczy. Za to dodaje energii i wpływa pozytywnie na samopoczucie.

Uwielbiam Hiszpanię za wiosnę w lutym. Już wtedy czuć ją w powietrzu. Gałęzie drzew same wiedzą, że mają wypuszczać pąki, które niebawem przeradzają się w piękne kwiaty. Szczególnie kocham widok kwitnących migdałowców.

W Hiszpanii uwielbiam nawet pochmurne niebo i deszcz. Nie lubię monotonii. Szarych dni jest tutaj naprawdę mało w ciągu całego roku (oczywiście mam na myśli region, w którym obecnie mieszkam), więc i je doceniam. Po deszczowej aurze i tak szybko znowu zaświeci słońce. Jeszcze nie raz przeklnę, że za mocno grzeje. Może właśnie dlatego czasem tak bardzo lubię również te melancholijne dni?

Uwielbiam Hiszpanię za ludzi, którzy wiadomo, że są tylko ludźmi, jednak dzięki ich mentalności żyje się tu jakoś inaczej.

Uwielbiam Hiszpanię za błękit nieba, który przez większość roku można zobaczyć zdecydowanie częściej niż jego szarość.

Uwielbiam Hiszpanię za moją zwykłą codzienność. Za to, że kiedyś była dla mnie tylko marzeniem, a teraz jest moim domem. ❤️

PS Wiem, że dzisiejszy wpis jest krótki, nie taki, jaki bym do końca chciała, ale ostatnio moje dzieci nie dały mi za bardzo pisać. Obiecuję, że niedługo to nadrobię.

Podoba Ci się ten wpis? Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz go dalej. A może masz ochotę zostawić po sobie ślad w formie komentarza?

Zachęcam Cię również do odwiedzenia mojego profilu na Facebooku i Instagramie.

Inne ciekawe wpisy

Powiadomienia
Powiadom o
guest
4 comments
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
JoannaPS
2 lat temu

Też uwielbiam Hiszpanię… Dwa lata temu, zanim zamknięto świat, znalazłam dla nas piękne mieszkanie w Figures blisko granicy z Francją. Katalonia jest nam najbliższa. Niestety plany przeprowadzki musieliśmy odłożyć na później…

Facetka
Facetka
2 lat temu

Moj kumpel mieszkal dłuuugo w Hiszpanii (przeszło 10 lat). Widoki piękne, naprawdę. Ale temperatura latem? Męcząca- to dobre określenie.

4
0
Czekam na Twój komentarz :)x